Yhteystiedot

Minna Rytkönen

Lape-muutosagentti

0447142673 minna.rytkonen@pohjois-savo.fi
Minna Tihinen

YHDESSÄ! ohjelman muutospäällikkö

0447142639 minna.tihinen@pohjois-savo.fi
Pirjo-Riitta Böös-Mentu

YHDESSÄ! ohjelman viestintäassistentti

0447142682 pirjo-riitta.boos-mentu@pohjois-savo.fi

Osatoteuttajat

Tuula Heiskanen

Projektityöntekijä, Kuopion Ensikotiyhdistys ry

0443697217 tuula.heiskanen@kuopionensikoti.fi
Henna Julkunen

Perhekeskuskoordinaattori, MLL Järvi-Suomen Piiri

0504111125 henna.julkunen@mll.fi
Minna Laitinen

YHDESSÄ! ohjelman perhekeskuskoordinaattori,

0447142601 minna.laitinen@pohjois-savo.fi
Päivi Malinen

Erityisasiantuntija, Itä-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus ISO

0440246415 paivi.malinen@isonet.fi
Laura Nyyssönen

Lastensuojelun kehittämisasiantuntija, Kuopion kaupunki

0447183703 laura.nyyssonen@pohjois-savo.fi
Jaana Pynnönen

Pesäpuu ry:n kehittämispäällikkö, Pesäpuu ry

0407436727 jaana.pynnonen@pesapuu.fi

Kuntien perhekeskusyhdyshenkilöt

Helena Lindman
Perheneuvolan esimies
helena.lindman@ylasavonsote.fi
040 0144505
Iisalmi

Minna Taipale
Rehtori, Edvin Laineen koulu
minna.taipale@iisalmi.fi
040 5889067
Iisalmi

Päivi Kauppinen
Kehittäjäkoordinaattori
paivi.kauppinen@varkaus.fi
Joroinen

Päivi Kostilainen
Kuraattori
paivi.kostilainen@kaavi.fi
0406373858
Kaavi
Kaisa Hokkanen
Varhaiskasvatusjohtaja
kaisa.hokkanen@keitele.fi
0400 969587
Keitele
Eeva Peltola
Varhaiskasvatusjohtaja
eeva.peltola@kiuruvesi.fi
040 5338547
Kiuruvesi
Soile Hiltula
Palveluesimies
soili.hiltunen@kuopio.fi
Kuopio
Miia Outinen
Kasvun ja oppimisen tuen päällikkö
miia.outinen@kuopio.fi
044 7184066
Kuopio
Maiju Tirri
Palveluesimies
maiju.tirri@kuopio.fi
044 7186562
Kuopio
Kari Ålander
kari.alander@lapinlahti.fi
Perheneuvolan psykoterapeutti
040 5641679
Lapinlahti
 

Eeva-Liisa Vesterinen
Johtava sostyöntekijä
eeva-liisa.vesterinen@leppavirta.fi
0400 873820
Leppävirta

Mari Nousiainen
Sosiaalijohtaja
mari.nousiainen@pielavesi.fi
040 5253031
Pielavesi

Terja Söderlund
Johtava sosiaalityöntekijä
terja.soderlund@pielavesi.fi
Pielavesi
 

Jaana Jalkanen
Erityisopettaja
jaana.jalkanen@rautalampi.fi
0401693866
Rautalampi

Tiia Hartikainen
Kuraattori
tiia.hartikainen@rautavaara.fi
0408608174
Rautavaara

Taina Lehtoranta
Sosiaalityöntekijä
taina.lehtoranta@siilinjarvi.fi
0447401607
Siilinjärvi
Hanna Tissari
Varhaiskasvatuksen vastaava
hanna.tissari@sonkajarvi.fi
040 5115202
Sonkajärvi
Margit Laaksonen
Johtava sosiaalityöntekijä
margit.laakosonen@suonenjoki.fi
0447581451
Suonenjoki
Eeva Flygare
Sosiaalijohtaja
eeva.flygare@tervo.fi
Tervo

 
Susanna Huupponen
Sosiaalityöntekijä
susanna.huupponen@tervo.fi
017499251
Tervo
 

Eeva Seppänen
Sosiaalijohtaja
eeva.seppanen@tuusniemi.fi
044 7209049
Tuusniemi

Anja Venäläinen
Perheterapeutti
anja.venalainen@varkaus.fi
044 743 6378
Varkaus
 
Tuija Oittinen
Vastaava sosiaalityöntekijä
tuija.oittinen@vesanto.fi
050 387 9972
Vesanto
 
Riikka Marin
Varhaiskasvatusjohtaja
riikka.marin@vierama.fi
0408610281
Vierämä
 

 

 

Palautelomake

Haluatko laittaa meille palautetta? Se onnistuu täällä!