Yhteystiedot

Minna Rytkönen

Lape-muutosagentti

0447142673 minna.rytkonen@pohjois-savo.fi
Minna Tihinen

YHDESSÄ! ohjelman muutospäällikkö

0447142639 minna.tihinen@pohjois-savo.fi

Kuntien perhekeskusyhdyshenkilöt

Helena Lindman
Perheneuvolan esimies
helena.lindman@ylasavonsote.fi
040 0144505
Iisalmi

Minna Taipale
Rehtori, Edvin Laineen koulu
minna.taipale@iisalmi.fi
040 5889067
Iisalmi

Päivi Kauppinen
Kehittäjäkoordinaattori
paivi.kauppinen@varkaus.fi
044 4442602
Varkaus

Päivi Kostilainen
Kuraattori
paivi.kostilainen@kaavi.fi
040 6373858
Kaavi

Kaisa Hokkanen
Varhaiskasvatusjohtaja
kaisa.hokkanen@keitele.fi
0400 969587
Keitele

Eeva Peltola
Varhaiskasvatusjohtaja
eeva.peltola@kiuruvesi.fi
040 5338547
Kiuruvesi

Soile Hiltula
Palveluesimies
soili.hiltunen@kuopio.fi
044 7183733
Kuopio

Miia Uotinen
Kasvun ja oppimisen tuen päällikkö
miia.uotinen@kuopio.fi
044 7184066
Kuopio
Maiju Tirri
ts palveluesimies
maiju.tirri@kuopio.fi
044 7185940
Kuopio

Kari Ålander
Perheneuvolan psykoterapeutti
kari.alander@lapinlahti.fi
040 5641679
Lapinlahti

Maiju Kallio
Sosiaalityöntekijä
maiju.kallio@leppavirta.fi
0400 873945
Leppävirta

Mari Nousiainen
Sosiaalijohtaja
mari.nousiainen@pielavesi.fi
040 5253031
Pielavesi

Terja Söderlund
Johtava sosiaalityöntekijä
terja.soderlund@pielavesi.fi 
040 7228355
Pielavesi

Jaana Jalkanen
Erityisopettaja
jaana.jalkanen@rautalampi.fi
040 1693866
Rautalampi

Tiia Hartikainen
Kuraattori
tiia.hartikainen@rautavaara.fi
040 8608174
Rautavaara

Taina Lehtoranta
Sosiaalityöntekijä
taina.lehtoranta@siilinjarvi.fi
044 7401607
Siilinjärvi

Hanna Tissari
Varhaiskasvatuksen vastaava
hanna.tissari@sonkajarvi.fi
040 5115202
Sonkajärvi

Margit Laaksonen
Johtava sosiaalityöntekijä
margit.laakosonen@suonenjoki.fi
044 7581451
Suonenjoki

Eeva Flygare
Sosiaalijohtaja
eeva.flygare@tervo.fi
Tervo
 

Susanna Huupponen
Sosiaalityöntekijä
susanna.huupponen@tervo.fi
017 499251
Tervo

Eeva Seppänen
Sosiaalijohtaja
eeva.seppanen@tuusniemi.fi
044 720904
Tuusniemi

Anja Venäläinen
Perheterapeutti
anja.venalainen@varkaus.fi
044 743 6378
Varkaus

Tuija Oittinen
Vastaava sosiaalityöntekijä
tuija.oittinen@vesanto.fi
050 387 9972
Vesanto

Riikka Marin
Varhaiskasvatusjohtaja
riikka.marin@vierama.fi
040 8610281
Vierämä

LAPE-työryhmien puheenjohtajat

Kirsi-Tiina Ikonen                               
kirsi-tiina.ikonen@iisalmi.fi
Iisalmi

Päivi Kauppinen                                 
paivi.kauppinen@varkaus.fi
Joroinen

Sirkku Kumpulainen                      
sirkku.kumpulainen@tuusniemi.fi
Koillis-Savo

Hanna-Mari Tanninen
hanna-mari.tanninen@kuopio.fi     
Kuopio

Sonja Merta
sonja.merta.leppavirta.fi
Leppävirta

Anne-Leena Pellikka
anne-leena.pellikka@pielavesi.fi
Nilakka

Kirsi Solmari
kirsi.solmari@rautalampi.fi
Rautalampi

Antti Jokikokko
antti.jokikokko@siilinjarvi.fi
Siilinjärvi

Tuula Jalkanen
tuula.jalkanen@suonenjoki.fi
Suonenjoki

Eeva Seppänen
eeva.seppanen@tuusniemi.fi
044 720904
Tuusniemi

Anne Kumpulainen
anne.kumpulainen@varkaus.fi
Varkaus
 

 
     
     

 

Palautelomake

Haluatko laittaa meille palautetta? Se onnistuu täällä!